Betonový plot řeší svízelnou situaci s oplocením vašeho pozemku
Výstavba oplocení velkých pozemků představovala v minulosti značné komplikace. Velmi často se stávalo, že lidé, kteří stavěli dům, nebo jej rekonstruovali, ponechávali okraje parcely téměř bez povšimnutí a prostor alespoň provizorně vykolíkovali dřevěnými kůly s drátem, anebo se pokusili natáhnout po obvodu parcely drátěné pletivo. Plot se stavěl teprve tehdy, byl-li na to dostatek financí, a že tomu tak nebylo vždy, prokazovala i řešení skutečně bizarní a nevzhledná.
A kdo se rozhodl zainvestovat do krytí parcely před zvědavci, musel postavit zeď z cihel či z kamenů, a to nebyla zrovna levná záležitost. Tyto skutečnosti si začali uvědomovat někteří stavbaři a architekti a díky tomu světlo světa poprvé spatřil betonový plot v Čáslavi z prefabrikátů. Plně zastoupil kamenné zdivo a přitom bylo oplocení mnohem levnější a rychleji postavené. Stačilo pouze vyhloubit otvory pro betonové sloupky, zabetonovat je a do obdélníkových drážek ve sloupcích postupně vsouvat jednotlivé ploché desky.
Výroba betonových plotů spoléhá na zájem zákazníků i díky jejich atraktivnímu vzhledu, desky jsou odlévány do tvarových forem s ozdobnými prvky, beton je obarven speciální barvou a plot lze perfektně kombinovat s dřevěným masivem nebo s kovovými, nejčastěji ocelovými částmi. Hotová sestava pak vykazuje životnost zhruba třicet až čtyřicet let, a to prakticky bez zásahu lidské ruky, co se týče údržby.
Kdo oplocení postaví
Betonové ploty přece jen skýtají jedno podstatné úskalí, a sice hmotnost jednotlivých komponentů. Každý sloupek váží zhruba 30 kg a panel dokonce více, než dvojnásobek této hodnoty. Pokud bude plot vysoký dva metry, museli byste zdvihat desky vysoko nad hlavu, což by bylo bez mechanizace velmi náročné, někdy až téměř nemožné. Proto zvažte odbornou montáž firmou, která na práci poskytuje záruku.